Grutto’s, Guerrilla en het Goudriaankanaal
2 t/m 12 juli, Amsterdam Noord: Theatrale wandeltour door de weilanden van de Stadshoeve in Waterland

Grutto’s, Guerrilla en het Goudriaankanaal is het derde deel van een trilogie over historische gebeurtenissen die het Waterlandse landschap en zijn bewoners blijvend hebben beïnvloed. Dit muziektheaterstuk, geschreven door Jibbe Willems en Frank Siera met composities van Thomas Geerts, wordt gepresenteerd in het kader van Amsterdam 750 jaaronder het thema Vergeten geschiedenis van Amsterdam.
De voorstelling vertelt het verhaal van het Goudriaankanaal, een ambitieus project uit 1825 waarmee koning Willem I Amsterdam beter bereikbaar wilde maken. Ondanks enorme investeringen en de inzet van 16 baggermolens, werd het nooit voltooid. Toch is het tracé nog steeds zichtbaar in het landschap en vormt het de setting van deze bijzondere ervaring.
Grutto’s, Guerrilla en het Goudriaankanaal is een theatrale wandeltour door de Waterlandse natuur. Muzikanten van de Waterlandse Harmonie, zangers en acteurs brengen het landschap tot leven.
De voorstelling wordt geproduceerd door Stichting Waterland Projecten in samenwerking met ons. Eerdere voorstellingen waren Wie Wind Zaait (over de watersnood 1916) en De Stolp (100 jaar Amsterdam Noord).
Opdrachtgever: st Waterlandse Projecten
Lokatie: Stadhoeve nabij Zunderdorp, Amsterdam
Aantal medewerkers: 80
Publieksbereik: 3000